Drobečková navigace

Úvod > O nás > Úvodní slovo ředitelky

Úvodní slovo ředitelky

Vážení rodiče.

Život – chléb o dvou kůrkách, světlo a stín, líc a rub.

Ještě se nenarodil člověk, z jehož malých úst by zazněl vstříc světu smích.

A přece již zanedlouho se oči nové bytosti rozsvítí, první úsměv se kmitne jako hvězdička a hlásá:

Jsem tu a jsem připraven se radovat.

Milí rodiče, Vaše dítě je jako houba. Nasává do sebe vše, co jde zrovna kolem… Je připravené poznat všechny dostupné informace, touží se učit a pochopit všechny souvislosti. Přijímá vše, co mu poskytneme a nabídneme. Schopnost učit se je základní motivace k životu, neboť dítě chce růst a co nejvíce vědět o světě kolem. Nemusíme ho k tomu vést, stačí jen této přirozenosti s láskou využít.

Dětství je grunt a dospělost je špunt. Všichni trpíme mylnou představou, že dětství je pouhá předehra k životu, který teprve přijde. Ne, ne, právě naopak. V dětství je život nejvíce sám sebou a co se v něm pokazí, to už se nikdy nenapraví. Každá hodina radosti v dětství je vklad na doživotní úrok.

Přeji Vašim dětem, ať pro ně svět není místem lhostejnosti a zloby, nýbrž místem pro úsměv a spolupráci.

Květina potřebuje slunce – člověk lásku, aby se stal člověkem. Kolektiv zaměstnanců naší mateřské školy se vždy snaží Vašim dětem rozdávat lásku plnými doušky a ve spolupráci s Vámi jim chceme připravit radostné, šťastné, spokojené dětství

Bc. Petra Nováková, ředitelka MŠ

Dvoutřídní Mateřská škola Čeperka, s kapacitou 50 dětí, je umístěna v centru obce. Sousedství s parkem a rybníkem jí zajišťuje klidné prostředí. Přilehlá prostorná školní zahrada slouží dětem k rozvoji pohybových dovedností a vzdělávání v enviromentální oblasti.

V jedné části školy se nachází třídy Hvězdičky a Sluníčka, z nichž každá má k dispozici celé patro. V druhé části naleznete hospodářské zázemí školy – ředitelna, kancelář vedoucí stravování, školní kuchyň a jídelna, zázemí provozních zaměstnanců.

Ve školní jídelně se stravují žáci Základní školy v Čeperce.

Mateřská škola pracuje podle Školního vzdělávacího programu Barvy jako úsměvy přírody a při vzdělávání dětí v maximální míře využívá prvky a principy programu Začít spolu.

Vybavení školy odpovídá rozvojovým potřebám školy a je postupně obměňováno. Opravy v objektu školy jsou prováděny průběžně, dle potřeb.

Třídy, kuchyňky na výdej stravy, sociální zařízení a šatny pro zaměstnance, kuchyň a jídelna se připravují na rozsáhlou rekonstrukci, která se, díky obrovské podpoře zřizovatele, plánuje na léto 2024.